Cestovné poriadky:

Obecný úrad Nová Lehota v spolupráci so spoločnosťou Marius Pedersen oznamuje:

VIRTUÁLNY CINTORÍN Obce Nová Lehota

Často si pri návšteve cintorína spomenieme na príbuzného alebo známeho, ktorý už dávno nie je medzi nami. Radi by sme si uctili jeho pamiatku, ale nájsť hrob v ktorom je pochovaný, je bez pomoci a rady iných niekedy skoro nemožné. Hlavne pre príležitostných návštevníkov v období sviatkov. Takúto informáciu sa dá však pohodlne a rýchlo zistiť aj z domu cez internet, návštevou virtuálneho cintorína.
    Naša obec má spracovaný projekt virtuálneho cintorína , ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby Obce Nová Lehota, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov.
Portál slúži nielen občanom Obce Nová Lehota, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a tiež pozrieť si fotografiu náhrobku.